turkce

Erdem Gündüz, 1979, Ankara

 

Erdem Gündüz, 1979, Ankara

2014 senesinde Mimar Sanatlar Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sahne Sanatları Anasanat Dalında yüksek lisans tamamladı.
2007 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi, Sanat Ve Tasarım Fakültesi, Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü, Modern Dans Programı’ndan mezun oldu.

2014-2016 eğitim dönemlerinde Yeni Yüzyıl Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümünde hareket dersi verdi. Boğaziçi Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümünde 2008-2010 yıllarında Modern Dans dersini asiste etti. 2005 -2016 arasında Çatı Dans Derneğinde ders ve çalıştay düzenledi. Halen Çatı Dans Derneği Başkanlığını yürütmektedir.

2013 yılında kamusal alanda yaptığı "duran adam" protestosu sanatsal ve barışcıl bulunması nedeniyle bir çok ödül aldı, konuşmacı olarak davet edildi. Koreografisini yaptığı "Yara", "Vücut", "Cadı Ağacı" ve "Is there Any arts Council in Turkey?" "Kurbanla kurban eden" ile yurtdışında festivallere katıldı. İ.B.B.C.R.R. Dans Tiyatrosu ve İstanbul Dans Tiyatrosu topluluklarında dans etti. Bu topluluklarla yurt içinde ve yurt dışında temsiller verdi.

The John Kennedy Center Gösteri Sanatları Sanatçı Değişim Programı ile Washington ve Newyork'ta, ImPulsTanz - Uluslararası Viyana Dans Festivali v.b. yerlerde çağdaş dans üzerine eğitim aldı.
Ege Üniversitesi Dans Tiyatrosu Topluluğu’nun kurucusu olup, bu topluluğu iki sene çalıştırdı. E.Ü.M.D.T. ile dans etti. Ege Üniversitesi Tiyatro Topluluğu’nda oyunculuk eğitimi aldı..